معرفی دانشکده علوم و فناوری زیستی

علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی (ره) در سال 1395 و در قالب سه گروه آموزشی میکروبیولوژی، زیست فناوری (بیوتکنولوژی) و زیست شناسی سلولی و مولکولی (ژنتیک) تاسیس شد. با همت ریاست محترم و معاون محترم مالی و اداری دانشگاه به سرعت فضای آموزشی و آزمایشگاهی دانشکده توسعه یافت و آزمایشگاه­های میکروبیولوژی، ژنتیک، گیاهشناسی، جانور شناسی و شیمی-بیوشیمی با انواع دستگاه­ها و وسایل مورد نیاز تجهیز گردیدند. این دانشکده در بدو تاسیس با استقبال گسترده دانشجویان مواجه شد و در دو رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی و زیست فناوری آغاز به کار کرد. با توجه به سابقه آموزشی و پژوهشی استادان این دانشکده، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1396 با اخذ مجوز رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی و رشته های ژنتیک و میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد موافقت نمود. به جرأت می توان گفت که فضای آموزشی و آزمایشگاه­های علوم زیستی دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی (ره)، از زیباترین و مجهزترین کلاس­ها و آزمایشگاه­ها در بین دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی استان اصفهان است.

هم اکنون دانشکده علوم و فناوری زیستی از استادان بنام و مجربی نظیر پروفسور گیتی امتیازی (استاد دانشگاه اصفهان و متخصص میکروبیولوژی و نانوبیوتکنولوژی)، دکتر سید حمید زرکش اصفهانی (دانشیار ایمنولوژی دانشگاه اصفهان)، دکتر سید حمید امامی (رئیس دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی و استاد میکروبیولوژی)، دکتر زهره حجتی (دانشیار ژنتیک دانشگاه اصفهان) و پروفسور اکبر میرصالحیان (استاد میکروبیولوژی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) جهت انجام پروژه های پژوهشی و پایان نامه­ ها و همچنین تدریس دروس تخصصی بهره می گیرد.

حضور اعضای هیات علمی و استادان جوان و پرتلاش در کنار استادان با تجربه، تیم علمی بسیار موفق و کارآمدی تشکیل داده است که بی تردید در سالهای نه چندان دور، دانشکده علوم و فناوری زیستی را به یکی از قطب های علوم زیستی کشور بدل خواهد کرد.

 

 
دکتر امامی1
آقای دکتر سیدحمید امامی
عضو هیات علمی
 
 
1دکتر قاسمی
آقای دکترسیدمهدی قاسمی
رئیس دانشکده
دریافت رزومه
 
دکتر میرجلیلی
خانم دکترمریم السادات جلیلی 
مدیرگروه
دریافت رزومه 

 
دکتر زمان زاده
خانم دکترزهرا زمان زاده
عضو هیات علمی و معاون گروه
 
 
دکتر صادقیان
خانم دکترطاهره صادقیان
عضو هیات علمی
 دریافت رزومه
 
دکتر آبکار
آقای دکتر مرتضی آبکار
 عضو هیات علمی ومعاون پژوهشی
 دریافت رزومه

 

 ...................
گیتی امتیازی
خانم دکترگیتی امتیازی
عضو هیات علمی 
 
 
دکتر مسجدی
آقای دکتر محسن مسجدی
عضو هیات علمی
 
 
دکنرتوسلی
آقای دکتر منوچهر توسلی
 عضو هیات علمی 
 
خانم مرادی
خانم مریم مرادی
کارشناس آزمایشگاه ها
 
آقای رجایی
آقای امیرحسین رجایی
کارشناس آموزشی گروه
 
دکتر میرصالحیان
آقای دکتر اکبر میرصالحیان
عضو هیات علمی
 

ارتباط با ما

اصفهان، سپاهان شهر، بلوار قائم جنوبی

دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

کدپستی : 49999 - 81799

تماس با ما

ارتباط با ما از طرق زیر امکان پذیر میباشد.

خبرنامه

جهت اشتراک در خبرنامه دانشگاه ایمیل خود را وارد نمایید